Історія ЗДО "Казка"

2020/2021 навч.рік

3 грудня інструктором з ФК Гасановою Д.Ш. в був проведений майстер-клас «Впровадження нових педагогічних технологій, інноваційних підходів у фізичному вихованні та оздоровленні дошкільників» для інструкторів ЗДО міста. До уваги учасників були представлені відеофрагменти використання інструктором на практиці елементів степ-аеробіки, фітбол-гімнастики, софіденсу, роуп-скіппінгу, пластичного балету в роботі з дітьми 5-го і 6-го року життя. А також надані рекомендації щодо використання даних технологій в різних формах роботи з дітьми; їх впливу на здоров’я малюків.

22 грудня 2020 року на базі дошкільного закладу в онлайн форматі був проведений семінар-практикум міського методичного об’єднання вихователів груп раннього віку ЗДО міста на тему «Театрально-ігрова діяльність дітей раннього віку в умовах закладу дошкільної освіти». В практичній частині учасники засідання переглянули відеозаписи занять з дітьми в групах раннього віку №5 «Курочка ряба в гостях у малюків» (вих.-ль Ринза Л.Є.) і №7 «В подорож за Колобком» (вих.-ль Волкова О.В.).

27 квітня 2021 року на базі дошкільного закладу був проведений семінар-практикум міського методичного об’єднання вихователів ІІ молодших і груп раннього віку ЗДО «Компетентнісний підхід в реалізації освітнього напряму «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі».

В теоретичній частині засідання до уваги слухачів були представлена доповідь-презентація «Логіко-математичний розвиток дошкільників у новому
Базовому компоненті» (формуємо сенсорно-пізнавальну, логіко-математичну та дослідницьку компетентності) вихователя-методиста Канаєвої Л.Ф..

В практичній частині учасники засідання переглянули заняття в ІІ молодшій групі №6 (вихователь Баканова М.О.) на тему «Подорож чарівними стежками» з використанням елементів ейдетики та ТРВЗ.

На міську виставку-презентацію педагогічних ідей та технологій – 2021 був представлений посібник «Формування соціальної компетентності дошкільників в умовах сучасного закладу дошкільної освіти» (авторський дует – Канаєва Л.Ф., вихователь-методист; Баканова М.О., вихователь), з досвіду роботи закладу щодо використання в освітньому процесі методики «Лялька як персона» та практики «ранкових зустрічей». Посібник був нагороджений дипломом ІІ ступеня міського відділу освіти.

2019/2020 навч.рік

16 жовтня вихованці старших груп ЗДО разом з вихователями Бакановою М.О., Євсєєвою Л.І., інструктором з ФК Гасановою Д.Ш. взяли участь у спортивному святі «Олімпійські надії», яке проходило у ФОК «Ангар». На святі були присутні не тільки представники міського відділу освіти, виконавчого комітету, а й гості з м. Харків:

Христоєв Віктор Анатоліївич, голова відділення НОК України в Харківській області;

Джигалова Людмила Станіславівна, дворазова олімпійська чемпіонка з легкої атлетики; Богданов Ігор Володимирович, голова фізкультурно-спортивного товариства «Спартак».

Колектив було нагороджено Почесною грамотою відділення Національного Олімпійського Комітету України в Харківській області.

Під час святкових заходів у ПК «Хімік» до Дня працівників освіти, вихователь-методист ЗДО Канаєва Л.Ф. була нагороджена грамотою виконавчого комітету Первомайської міської ради за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у справу реалізації завдань державної політики у сфері освіти та з нагоди Дня працівника освіти.

6 грудня 2019 року на базі дошкільного закладу був проведений семінар-практикум міського методичного об’єднання вихователів старших груп ЗДО «Формування морально-етичних основ особистості дитини шляхом використання інноваційних психолого-педагогічних підходів». В практичній частині учасники засідання переглянули: проведення «ранкової зустрічі» на тему «Добро. Доброта» в старшій групі №7 (вихователь Волкова О.В.) та зустріч з лялькою-персоною на тему «Про дружбу і друзів» в старшій групі №6 (вихователь Баканова М.О.).

Вихователь-методист дошкільного закладу Канаєва Л.Ф. стала переможцем І (міського) етапу конкурсу «Кращий вихователь Харківщини» у 2020 році в номінації «вихователь-методист». Досвід своєї роботи на тему «Інтеграція ідей здорового способу життя в освітній простір закладу дошкільної освіти» представила на ІІ (обласний) етап конкурсу.

На міську виставку-презентацію педагогічних ідей та технологій – 2020 був представлений посібник з досвіду роботи вихователя Ткаченко О.М. «Природа, екологія і я - формування екологічної компетентності дитини», який був нагороджений дипломом І ступеня міського відділу освіти.

В обласному фестивалі «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують» взяла участь вихователь Баканова М.О..

2018/2019 навч.рік

16 вересня 2018 року діти старших груп закладу разом з вихователем Ткаченко О.М. взяли участь у заходах, присвячених 75-й річниці визволення міста від фашистських загарбників та з нагоди Дня міста. Вони були активними учасниками флешмобу, який проходив ввечері на площі біля Палацу культури «Хімік».

Під час святкових привітань у ПК «Хімік» вихователь Баканова М.О. отримала грамоту міського відділу освіти за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у справу реалізації завдань Нової української школи та з нагоди Дня працівників освіти; вихователь-методист Канаєва Л.Ф. була нагороджена дипломом І ступеня КВНЗ «ХАНО» за участь у обласному фестивалі «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують» у номінації «Дошкільна освіта».

8 листопада 2018 року вихованці старшої групи №3 «Барвінок» (вихователь Ткаченко О.М.) взяли участь в урочистому концерті, присвяченому Дню робітника культури у ПК «Хімік». Діти привітали всіх присутніх красивим осіннім вальсом, який підготували разом з музичним керівником ЗДО Тодоровою Н.І..

23 квітня 2019 року вихователі Баканова М.О., Волкова О.В. та вихователь-методист Канаєва Л.Ф. взяли участь у засіданні тимчасового творчого колективу учителів 4-х класів ЗЗСО та вихователів старших груп ЗДО, яке пройшло на базі ЗДО №16. Тема засідання: «Забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти щодо формування соціально успішної особистості дитини в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа». До уваги учасників було запропоновано: перегляд відкритого заняття в старшій групі, доповіді-презентації, робота в групах та ін..

25 квітня 2019 року до нашого садочка завітали гості – учні 8-Б класу гімназії №3 разом зі своїм класним керівником Куценко Тетяною Володимирівною. Разом з вихователями діти взяли участь в облаштуванні «галявини здоров’я». Хлопці допомагали засипати піском «доріжку здоров’я», інші копали та носили землю для висаджування лікарських рослин і квітів; дівчата красили вуличне обладнання. Працювали дружно, злагоджено і дуже швидко.

14 травня 2019 року вихованці старшої групи №3 разом з вихователем Ткаченко О.М., інструктором з ФК Гасановою Д.Ш. і гарною групою підтримки взяли участь у міській спортивній олімпіаді «Тато, мама, я – спортивна сім’я – 2019». Гідно представила наш дошкільний заклад команда «Казка», яка посіла І місце, за що була нагороджена Дипломом і кубком. Спортивна сім’я Топільського Степана також отримала Диплом за активну участь. А наші дівчатка в черговий раз порадували всіх присутніх красивим спортивним таночком з кольоровими повітряними кульками.

22 травня 2019 року під час роботи методичного івенту «І творчість, і праця, і успіх» музичний керівник Тодорова Н.І. отримала диплом І ступеня міської виставки-презентації педагогічних ідей та технологій за роботу «Від дійсності – через мистецтво до здоров’я».

2017/2018 навч.рік

25 жовтня 2017 року на базі дошкільного закладу було проведено практичне засідання міського методичного об’єднання вихователів старших груп ДНЗ та вчителів початкових класів ЗОШ – «Іінваріантна складова Базового компонента дошкільної освіти». Учасники засідання переглянули відкриті заняття в старшій групі №1 «Готуємось до подорожі» (освітня лінія БК «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», вихователь Буканова С.В. та заняття з фізичного розвитку «Подорож у космосі» (освітня лінія «Особистість дитини», інструктор з ФК Гасанова Д.Ш.. Під час теоретичної частини слухачам були представлені доповіді-презентації для ознайомлення зі змістом освітніх ліній.

У лютому місяці 2018 року вихователь-методист Канаєва Л.Ф. взяла участьу обласному фестивалі «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують» і була нагороджена дипломом І ступеня.

5 квітня 2018 року на базі дошкільного закладу було проведено практичне засідання міського методичного об’єднання музичних керівників закладів дошкільної освіти – семінар-практикум «Використання креативної педагогіки на музичних заняттях». В практичній частині учасники засідання переглянули заняття-гру у ІІ молодшій групі «Як мами та малята навчали Козеняток». Музичний керівник Тодорова Н.І. шляхом використання музично-ігрової діяльності, релаксаційних та логоритмічних вправ, елементів оздоровчих технологій сприяла розвитку образної уяви дітей: вчила ритмічно рухатись, вільно орієнтуватись у просторі; розвивала їх емоційну сферу та музикальність, а головне – їхні творчі здібності. Теоретичний та інформаційно-рефлексійний блоки пройшли згідно плану засідання.

10 травня 2018 року вихованці старших груп ДНЗ взяли участь у міських спортивних змаганнях «Олімпійські надії – 2018». Гідно представила наш дитячий садочок команда «Казка» і спортивна сім’я Хрипушиної Сніжани, яка посіла 3 місце. А наші дівчатка порадували всіх присутніх красивим таночком зі стрічками.

14,16,17 травня 2018 року наші педагоги взяли участь в роботі методичного тижня «Нова українська школа: формування інноваційного освітнього середовища – шлях до якісної освіти» (до 100-річчя від Дня народження В.О. Сухомлинського).

З презентацією «Актуальні проблеми діяльності дошкільної та початкової освіти у поглядах В.О. Сухомлинського» виступила вихователь-методист Канаєва Л.Ф..

Педагоги закладу: Тодорова Н.І., Гасанова Д.Ш., Буканова С.В., Тимофєєва Г.М. були. Канаєва Л.Ф. отримала диплом І ступеня міської виставки-презентації педагогічних ідей та технологій за роботу «Комплексний підхід до формування здоров’язбережувальної компетентності дошкільників».

Колектив ДНЗ нагороджено грамотою міського відділу освіти «За вагомий внесок у розвиток здоров’я та зміцнення фізичної підготовки дітей дошкільного віку».

19 червня 2018 року вихователь-методист Канаєва Л.Ф. з досвідом своєї роботи «Особливості організації методичної роботи щодо впровадження інноваційних здоров’язбережувальних технологій в освітній процес закладу дошкільної освіти» виступила на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» під час роботи Школи молодого керівника ЗДО.

2016/2017 навч.рік

З метою об’єднання потенціалу фахівців дошкільної освіти різних регіонів України, популяризації дошкільної освіти 23 вересня 2016 року у місті Києві проводилися заходи з відзначення Всеукраїнського Дня дошкілля. У складі делегації від Харківської області та м. Первомайський взяла участь вихователь-методист ДНЗ №17 Канаєва Лариса Федорівна. Урочистості проходили у Київському палаці дітей та юнацтва, де всі запрошені гості могли ознайомитися з експонатами виставок методичної літератури та посібників, а також відвідати майстер-класи за різними напрямками. Потім відбувся святковий концерт. Всіх присутніх зі святом привітав заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей.

23 листопада 2016 року на базі дошкільного закладу було проведено практичне засідання міського методичного об’єднання вихователів старших груп ДНЗ – семінар-практикум «Розвиток базових якостей особистості дитини, необхідних для успішного шкільного навчання» (змістова лінія «Соціальне «Я», економічне виховання). Учасники засідання переглянули відкриті заняття в старших групах: №6 «Сімейний бюджет» (вих.-ль Баканова М.О.) і №7 «Бізнес школа» (вих.-ль Волкова О.В.); прослухали доповіді з даної теми; оглянули виставку навчально-методичних посібників; взяли участь в анкетуванні та інтерактивному тренінгу «Методичний фрістайл» (розвиваємо професійну мобільність педагогів), який провела з ними вихователь-методист Канаєва Л.Ф..

Вихователь Бородіна Г.О. представила свій досвід на 2-й міській виставці-презентації педагогічних ідей та технологій – 2017. Посібник «Гра дарує радість пізнання» нагороджений дипломом І ступеня.

7-8 лютого 2017 року вихователі дошкільних груп – Баканова М.О., Буканова С.В. та вихователь-методист Канаєва Л.Ф. взяли участь в навчально-практичному семінарі для педагогів ДНЗ «Садочок - простір дружній до дитини», який організовується і проводиться Всеукраїнським Фондом «Крок за кроком» у межах реалізації програми «Сприяння соціальній згуртованості та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на сході України», що реалізується у 2016-2017 роках Представництвом Дитячого Фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні. Педагоги отримали багато цікавої корисної інформації, набули практичного досвіду та нового інструментарію для впровадження в роботу з дитячим колективом.

Одночасно впродовж місяця (з 01.02 по 09.03) музичний керівник закладу – Тодорова Н.І. відвідує практично-методичний семінар «Музикотерапія для дітей дошкільного віку», що проходить у м. Харків за підтримки міжнародної організації GIZ «Німеччина співпраця з Україною» та громадської організації «Центр розвитку – Майбутні генії».

14 березня 2017 року в нашому садочку відбулося урочисте відкриття групи №10 «Зірочка» після капітального ремонту. Завдяки батькам та фінансовій підтримці спонсорів було здійснено капітальний ремонт всіх приміщень групи, замінені віконні блоки, придбані дитячі меблі і все необхідне. Зі святом батьків і дітей привітали: помічник народного депутата України Д.М.Добкіна Таран Ганна Миколаївна; заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Харченко Н.П.; депутат міської ради Балабанова Л.В.. Вихованці дитячого садка порадували гостей веселими весняними таночками, піснями і віршами. А веселий Колобок запросив маленьких діточок-«зірочок» до їх нової групи і пригостив їх смачним пирогом.

18 та 21 квітня 2017 року вихователь старшої групи №6 «Ромашка» Баканова Марина Олександрівна взяла участь в ІІ турі обласного конкурсу для вихователів дошкільних навчальних закладів «Кращий вихователь Харківщини у 2017 році».

За підсумками журі конкурсу з 36 учасників Марина Олександрівна посіла:

за портфоліо – 3 місце,

за результатами тестових завдань – 11 місце,

за виступ з презентацією – 8 місце;

і увійшла у 12-ку кращих вихователів Харківщини за номінацією «Вихователь груп загального розвитку».

18 травня 2017 року вихованці старших груп ДНЗ взяли участь у міських спортивних змаганнях «Олімпійські надії – 2017». Команда «Казка» нашого садочка посіла 3 місце, спортивна сім’я Куліченко Артема також посіла 3 місце, а наші дівчатка порадували всіх присутніх красивими таночками.

19 травня 2017 року наші педагоги взяли участь в роботі методичної студії педагогічних працівників ДНЗ «Успіх кожного – у здобутку колективу». З презентацією свого досвіду роботи виступила вихователь Баканова М.О., а з презентацією свого посібника «Гра дарує радість пізнання» вихователь Бородіна Г.О..

Педагоги закладу: Канаєва Л.Ф., Тодорова Н.І., Гасанова Д.Ш., Баканова М.О., Бородіна Г.О. були нагороджені грамотами міського відділу освіти. Колектив дошкільного навчального закладу було нагороджено грамотою міського відділу освіти «За успіхи в організації методичного супроводу у 2016/2017 навчальному році».

2015/2016 навч.рік

Педагоги закладу Баканова М.О., Гасанова Д.Ш. представили свій досвід на 1-й міській виставці-презентації педагогічних ідей та технологій – 2016. Посібники «Компетентний випускник дитячого садка – успішний школярик» та «Мяч помощник нам в игре, ты бери его везде» нагороджені дипломами І ступеня.

16–18 лютого 2016 рокуна базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» відбулася сорок друга обласна тематична відкрита виставка ефективного педагогічного досвіду«Формування життєвої компетентності дошкільників у контексті нової редакції Базового компонента дошкільної освіти».

Тема презентації: «Особливості організації навчально-виховного процесу по формуванню здоров`язбережувальної компетенції дошкільників у контексті нової редакції Базового компонента дошкільної освіти»;

Тема «круглого столу»: засідання проблемної мікрогрупи «SWOT – аналіз впровадження в освітній процес парціальної програми з морального виховання дітей дошкільного віку «Скарбниця моралі».

За підсумками виставки представлені матеріали та досвід роботи закладу по формуванню у дітей здоров"язбережувальної компетенції було відзначено і нагороджено дипломом I ступеня.

24 березня 2016 року завідувач Колованова І.М. виступила на засіданні обласної науково-методичної ради на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», де було презентовано та схвалено досвід роботи дошкільного закладу "Особливості організації навчально-виховного процесу з формування здоров'язбережувальної компетенції дошкільників у контексті нової редакції Базового компонента дошкільної освіти" як преможця 42 обласної тематичної відкритої виставки ефективного педагогічного досвіду "Освіта Харківщини ХХI століття".

Представлений досвід роботи закладу внесено до обласної картотеки ефективного педагогічного досвіду.

Інтелектуально обдаровані діти старшої групи №2 і №3 взяли участь у щорічному міському конкурсі «Розумники та розумниці» з української мови та математики серед дошкільних закладів міста. У номінації «Знавець з української мови» ІІІ місце посіла Черьомухіна Альона (вихователь Ткаченко О.М.), «з математики» І місце посіла Вичужаніна Аліса (вих. Бородіна Г.О.).

У спортзмаганнях команда ДНЗ посіла І місце, сім’я Комісар Аліси (гр. №2) - І місце.

2014/2015 навч.рік

Педагоги закладу Буканова С.В., Канаєва Л.Ф. представили свій досвід на обласній виставці-презентації педагогічних ідей та технологій – 2015 за темою: «Виховний потенціал уроку в сучасній системі національної освіти» (до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка). Посібники «Природна скарбниця здоров’я» та «Навчити дітей жити у суспільстві» були нагороджені дипломами ІІ ступеня.

2-4 квітня 2015р. свої експонати представляли наVІІ спеціалізованій виставці «Освіта Слобожанщини - кіберпростір»

У червні 2015 року матеріали з досвіду роботи закладу були опубліковані в журналі «Інформаційний збірник» за №11-12(38)/2015; тема номеру: Інноваційні здоров’язбережувальні технології у ДНЗ»

2013/2014 навч.рік

В 2013/2014 навчальному році ми стали переможцями II (регіонального) етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в навчальних закладах системи освіти України. Матеріали високо оцінені обласним журі та відправлені для участі у 3-му (заключному) етапі до міста Київ.

Педагоги закладу Моргун А.М., Тодорова Н.І., Канаєва Л.Ф. представили свій досвід на обласній виставці-презентації педагогічних ідей та технологій – 2014 за темою: «Виховний потенціал уроку в сучасній системі національної освіти» (до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка). Посібник з досвіду роботи музичного керівника Тодорової Н.І. «За таємницею музики – енергія здоров’я» був відзначений дипломом ІІ ступеня.

Інтелектуально обдаровані діти старшої групи № 6 Земляк Еліна і Дмитренко Ауріка взяли участь у щорічному міському конкурсі «Розумники та розумниці» з української мови та математики серед дошкільних закладів міста. У номінації «Знавець з української мови» ІІ місце посіла Дмитренко Ауріка (вихователь Баканова М.О.).

Досвід з організації нашої фізкультурно-оздоровчої роботи як освітньо-інформаційного центру розвитку Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю в 2013/2014 навчальному році вихователь-методист Канаєва Л.Ф. та інструктор з фізкультури Гасанова Д.Ш. презентували на 2-х обласних семінарах в КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».

2012/2013 навч.рік

В 2012/2013 навчальному році наш дитячий садок взяв участь у Всеукраїнському конкурсі-огляді відеоматеріалів за темою: «Здоров’язбережувальні технології в дошкільних навчальних закладах».

У поданому відеосюжеті було представлено наш досвід зі зміцнення та збереження здоров’я і організації роботи з формування правильної постави дітей, яка здійснюється в комплексі із впровадженням інноваційних оздоровчих технологій, а саме степ-аеробіки, фітбол-гімнастики, пластичного балету за методикою М.М.Єфименка.

За підсумками державної атестації, яка відбулася у грудні 2012 року, наш дошкільний заклад визнано атестованим із загальним коефіцієнтом результатів діяльності К заг. = 65,73 (достатній).

У 2003 році дошкільний заклад став переможцем II етапу конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу - Школи сприяння здоров’ю, освітньо-інформаційним центром розвитку Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю.

Використовуючи можливості матеріальної бази, педагогічний колектив ДНЗ посилено працює над науково-методичною темою «Інтегрований підхід до організації фізкультурно-оздоровчої роботи ДНЗ – Школи сприяння здоров’ю» , є базовим з методичної теми «Оздоровча діяльність освітньо-інформаційного центру розвитку Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю».Навчити вихованців цінувати своє життя та здоров’я – основне завдання колективу нашого дошкільного закладу.

Відрадно, що у нас є можливість забезпечити вихованцям цікаві й ефективні заняття в басейні. Організація навчання дітей плаванню здійснюється в комплексі з усіма різноманітними формами фізкультурно-оздоровчої роботи, бо тільки поєднання занять у басейні з раціональним режимом діяльності та відпочинку дітей дає позитивний результат в укріпленні їх здоров’я і загартуванні організму.

Система оздоровчої роботи, що побудована на сучасних здоров’язбережувальних технологіях, охоплює всі сторони освітнього процесу, позитивно впливає на стан здоров’я дошкільників, покращує їх фізичний розвиток.

Історія нашого садочка розпочалася влітку 1989 року , коли впродовж кількох місяців, призначена на посаду завідуючої, Тішакова Лідія Григорівна разом із своїми помічниками – завгоспом Сахновською Т.М., медсестрою Дригач М.Я., кастелянкою Мосієнко Н.М. та комірником Костирко Г.А. здійснювали контроль за закінченням будівельних робіт.

Одночасно проводилася робота по облаштуванню приміщень, закупівлі необхідного обладнання, придбанню твердого та м’якого інвентарю, килимів, портьєр, посуду, спортивного та медичного обладнання.

Згідно наказу від 16.11.1989 р. № 922 по Первомайському виробничому об’єднанню «Хімпром» було введено в дію Первомайський дошкільний навчальний заклад № 17 (ясла-садок) «Казка».

Загальна площа будівель 2168 м 2, площа земельної ділянки 0,84 га. ДНЗ за проектом розрахований на 220 місць, є плавальний басейн пл. 50 м2, спортивна та музична зали, санаторно-оздоровчий комплекс.

На час відкриття в закладі працювали 11 груп. Рішенням міськвиконкому від 24.06.1992 р. № 185 дошкільний навчальний заклад № 17 «Казка» переданий у комунальну власність Первомайської міської ради.

Більше 23 років свого трудового життя віддала закладу завідувач Тішакова Лідія Григорівна (з 1989 по 2012 роки).

Впродовж цього часу вихователями-методистами працювали:з 1989 по 1994 Білицька Галина Антонівна,з 1994 по 2012 Колованова Іраїда Миколаївна.

У травні 2012 року керівний склад ДНЗ змінився. На посаду завідувача було призначено Колованову Іраїду Миколаївну, вихователя-методиста - Канаєву Ларису Федорівну.

/Files/images/в историю перо.png

Кiлькiсть переглядiв: 1266

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.